Wzrosły ceny za śmieci
Od przyszłego miesiąca mieszkańcy miasta Żyrardów otrzymają wyższe opłaty za odbiór odpadów.
Od nowego roku wzrosły ceny za odbiór śmieci w Żyrardowie. Jak podają statystyki najgorzej jest w domach wielorodzinnych zlokalizowanych na terenie miasta. Ceny spowodowane są znaczną ilością śmieci, które nie podlegają dalszemu recyklingowi oraz nie są segregowane. W związku z tym faktem ceny podwyżek były przewidywalne.
Mieszkańcy miasta Żyrardów od tego roku otrzymali podwyżki za śmieci w wysokości 3 zł. Nowe stawki będą obowiązywać od 1 lutego 2022 roku. Cena za odbiór śmieci na jedną osobę zamieszkałą w gospodarstwie domowym wyniesie 28, 50 zł za miesiąc. Wszyscy mieszkańcy miasta Żyrardów zostaną powiadomieni o podwyżce listownie.
Problem śmieci jest coraz większy i to również w skali globalnej. Mają na to wpływ chociażby źle segregowane odpady. Każdy z nas powinien zwrócić uwagę na nawyki codziennego dnia związane ze sposobem segregowania śmieci. Poprawiane małe nawyki w większej skali na pewno przyniosą pożądane skutki. W przeciwnym razie ceny za wywóz śmieci będą rosły każdego roku.

W Mszczonowie zderzenie hulajnogi elektrycznej z samochodem: kierowca ranny w szpitalu
Boże Ciało w Wiskitkach: Tradycja łącząca społeczność
Wyłączenie przepompowni w Łubnie z powodu prac budowlanych
Zasady bezpieczeństwa na długi weekend: co musisz wiedzieć?
Jeśli rzeczywiście wyższe ceny przełożą się na ekologiczną segregację śmieci i ich przetwarzanie, to jestem bez problemu skłonny zapłacić kilka złotych więcej.